میان سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی و جهادکشاورزی ساری

 

به گزارش خبرنگارسازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری مازندران،بهرام لیالی در جلسه امضای تفاهم نامه که دیروز در محل سازمان جهادکشاورزی برگزار شد،از کسب رتبه برتر کشوری توسط کانون بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی ساری خبر داد و گفت: این موفقیت مرهون اجرای موفقیت آمیز طرح بسیج همگام با کشاورز توسط کارشناسان بوده است.

مدیر کانون بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی ساری با بیان اینکه طرح بسیج همگام با کشاورز در سال ۹۳ به جهت تعامل و همکاری با دستگاه های متولی کشاورزی شروع به کار کرد، گفت: بیش از ۵۰ کارشناس کشاورزی برای اجرای طرح بسیج همگام با کشاورز با ما همکاری دارند که برای توسعه فعالیت های طرح، نیاز به افزایش همکاری ادارات مرتبط دارد.

hamkari.9

 لیالی گفت: کارشناسان طرح بسیج همگام با کشاورز در سه مرحله آموزش می بینند و در سال زراعی به کار گیری می شوند.

وی با بیان اینکه اجرای طرح بسیج همگام با کشاورز توانسته در واحد سطح افزایش بهره وری داشته باشد، اظهار کرد: برخی از پایگاه های روستاهای مجری طرح، به کتابخانه مجهز شده اند تا در صورت نیاز، کتاب های تخصصی را در اختیار داشته باشند.

لیالی وظیفه بسیج مهندسین کشاورزی در طرح بسیج همگام با کشاورز را تسهیل گری در تولید دانست و خاطر نشان کرد: کارشناسان در روستاها و مزارع طرح، به بررسی مشکلات و چالش های پیش رو می پردازند و مانند یک رابط در کنار کشاورز حضور دارند.

مدیر کانون بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی ساری افزود: اجرای طرح بسیج همگام با کشاورز، رضایت کشاورزان را به همراه داشته است  به طوری که ۴۵ کشاورز از افزایش بهره وری و تولید مزارع خود ابراز رضایت کرده و به صورت مکتوب خواستار استمرار اجرای آن شده اند.

لیالی با بیان اینکه کارشناسان ما فقط منحصر به کارشناسی در حوزه زراعت نیستند، اظهار کرد: آن ها کارشناسان کشاورزی روستا هستند و مسائل عمده کشاورزی روستاییان را رصد خواهند کرد.

 وی ارتباط بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی ساری را با ادارات مربوط خوب ارزیابی کرد و گفت: با شش اداره مربوط به کشاورزی ارتباط خوبی داریم و در بسیاری از حوزه های کاری می توانیم تعامل خوبی برقرار کنیم.انتهای پیام.ن.ک/

پیمایش به بالا